A betegségek miatt esetlegesen szükségessé váló orvosi beavatkozások, illetve az egészségügyi intézményekben kapott ellátás és az egészségügyi kezelések lezajlása után általában további fejlesztésre és tennivalókra is szükség van az elérhető legteljesebb gyógyulás és a normális életvitel visszaállítása érdekében. Az akut és krónikus betegségek utókezelése így tehát kiemelt jelentőségű a betegek számára. A mozgásterápiás konzultáció keretében kidolgozott mozgásterápiás program fontos szerepet játszhat az egészség helyreállítását célzó rehabilitációs folyamatban.

Gyógytornászként segítek a hozzám fordulóknak kialakítani egy személyre szabott, biztonságos mozgásprogramot, amely célzottan kezeli az egyes betegségek utóhatásait (pl. az izomgyengeséget, a mozgásbeszűkülést, az egyensúlyproblémákat, stb.). A személyre szabott mozgásterápiás programtervek igen hatékonyak a krónikus betegségek hosszú távú rehabilitációjában, és jól beilleszthetők akár egy komplexebb életmódváltásba is.

A krónikus betegségek rehabilitációja során alkalmazott mozgásterápiás program nem csak fizikai szempontból nyújthat segítséget, hanem a mentális és pszichés állapotot is javíthatja. A pszichológiai eszköztár elemeivel (pl. autogén tréninggel, relaxációval, stb.) kombinált utókezelés – az ún. pszicho-fizioterápia – segíthet megküzdeni a krónikus betegséggel járó stresszel, szorongással és életviteli nehézségekkel. A pszichológiai tanácsadás során alkalmazott eszközök segíthetnek a krónikus betegségekkel együttjáró érzelmi és mentális terhek feldolgozásában, valamint az életminőség javításában.